PROJE 3G.’DEPREME HAZIRLANIYORUZ: GENÇ, GÜZEL, GÜVENLİ İSTANBUL’


Depremi korumasız bekleyen eski apartmanlarımız maliklere yük olmadan yenilenebilir

Yeni Dairemize Geçelim
'Proje 3G'

Depreme hazırlanıyoruz
Istanbul’u yeniliyoruz

Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp
Mimar Kentbilimci
DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

DEPREME DAYANIKSIZ BETONARME APARTMANLARIN MALİKLERE YÜK OLMADAN YENİLENMESİ İÇİN İLAVE 1-2 KAT DÜŞEY İMAR HAKKI VERECEĞİM..

ISTANBUL'UMUZUN DEPREM RİSKİNİ BİLİYORUZ, TEDİRGİNİZ.CANIMIZ MALIMIZ CIDDI RISK ALTINDA, ÜLKE TEHDIT ALTINDA.YEREL VE MERKEZI YÖNETIM LAF, PROJE, RAPOR, TATBIKAT, INCELEME GİBİ ESASEN ÇOK ÖNCEDEN YAPILMASI GEREKEN HUSUSLAR DIŞINDA ESKI APARTMANLARIN OLUŞTURDUĞU RISKE YÖNELIK DIREKT ÇÖZÜM GETIREMIYOR.

PROJE 3G, ISTANBUL'U GENÇLEŞTİRELİM GÜZELLEŞTİRELİM GÜÇLENDİRELİM. TEMALI OTOFİNANS BİR STRATEJİDİR.

ISTANBUL DA APARTMAN DAİRE ADEDİ 2.000.000 CIVARINDADIR. BUNLARIN EN AZ YARISI TEHDIT ALTINDADIR. ÇOK MALİKLİ APARTMANLARDA GÜÇLENDİRME TEKNİK, HUKUKİ VE PRATİK AÇILARDAN TERCIH EDILEMEKTEDİR
ANCAK MALIKLERIN MÜTEAHHITLERE PARA VEREREK APARTMANLARINI YENILEME OLANAKLARI OLMADIĞI GİBİ, YAPILARI İMAR HAKKINI DOLDURMUŞ OLDUĞUNDAN YENI YAPILACAK BINADA DÜKKAN VEYA DAİRE DE VEREMEMEKTEDİR.

KONU KİLİTLENMİŞ DURUMDADIR.

MÜTEAHHITLER ELIYLE BİNALARINI YIKIP ZEMİN ETÜDLERİYLE BERABER YENİ DEPREM YÖNETMELİĞİNE GÖRE INŞA ETMEK, ALTINA GARAJ VE SIĞINAK KOYMAK, ISI YÖNETMELİĞİNE UYMAK, ÇEVRECI BINA (AZ ENERJİ, AZ KARBON SALINIMI) ŞARTLARINI YERINE GETIRMEK KAYDİYLE ESKİ DEPREM YÖNETMELİĞİNE GÖRE YAPILMIŞ BETONARME APARTMANLARA BÖLGESİNE GÖRE 1-2 KAT İLAVE İMAR HAKKI VERECEĞIM.

İLAVE İMAR HAKKININ GETİRDİĞİ İMKAN İLE ISTANBUL PARSEL PARSEL KENDİ KENDİNİ YENİLEYECEK, ESKİ BİNALAR YIKILIP MÜTEAHHITLER TARAFINDAN YENİLERİ YAPILACAKTIR.
YOLLAR ARAÇLARDAN TEMİZLENECEK, İTFAİYE AMBULANS SIKIŞIP KALMAYACAKTIR.
YENİ BİNALAR İLE ÇEVREMİZE ÇEKİN DÜZEN GELECEK, ENERJİ VE KAYNAK TASARRUFU SAĞLANACAKTIR..
MİLLİ SERVETE KATKISI BULUNAN BİR PROJEDİR.
NITELIKSIZ BÖLGELER VE GECEKONDULAR İÇİN HAZIRLADIĞIM ‘KAPSÜL EVLER’ PROJESİ AYRICA TANITILMAKTADIR.

MALIKLER YENI, SAĞLAM, ÇAĞDAŞ DAİRELERE KAVUŞACAKTIR.
DURGUN OLAN EKONOMİ LOKOMOTIF MÜTEAHHITLIK SEKTÖRÜNÜN HAREKETE GEÇMESİYLE İVME KAZANACAKTIR. İŞSİZLİK AZALACAKTIR ŞEHRIMIZ GÜVENLIK VE ESTETIK AÇILARDAN ÇAĞDAŞ DÜZEYE ULAŞACAKTIR.

ISTANBUL GÜÇLENECEK, GÜZELLEŞECEK VE GENÇLEŞECEKTIR


 « Gerı