ALTIN ÜÇGEN ‘METRO İSTANBUL’U ÇEMBERLİYOR’


KENTİÇİ ULAŞIM..

Yüzer Tünel ile Sögütlüçeşme-Levent-Yenikapı Metro Üçgeni Oluşsun.

'ALTIN ÜÇGEN'

AHMET VEFİK ALP
MİMAR KENTBİLİMCİ


SÖGÜTLÜÇEŞME-LEVENT 'DENİZALTI YÜZERTÜNEL' İLE BAĞLANIYOR. TOPAL METRO ÜÇGENİ KAPANIYOR. METRO ISTANBUL DA RING SEFER YAPIYOR. HEM RAYLI SISTEM HEM ARAÇLAR GEÇİYOR..
BOĞAZİÇİ KÖPRÜLERİ YEDEKLENiYOR....

ANADOLU AVRUPA YAKASI ARASINDA SEYAHATİN % 80 İ ARTIK HALİÇ İN KUZEYİNE, GELİŞEN YENİ İŞ ALANLARIMIZ MECİDİYEKÖY, ZİNCİRLİKUYU, LEVENT, ETİLER, MASLAK AKSINA GİDİYOR. KADIKÖYLÜLERİN BU BÖLGEYE GİTMEK İÇİN ÖNCE TÜPGEÇİŞ İLE YENİKAPI'YA GİDİP ORADAN LEVENT METROSUNA BİNMELERİ GEREKİYOR. SEYAHAT UZUYOR, KÖPRÜLERDEKİ YOĞUNLUK DEVAM EDİYOR.

ALTIN ÜÇGEN PROJESİ SÖĞÜTLÜ-YENİKAPI-LEVENT METRO ÜÇGENİNİ TAMAMLIYOR. METRO ISTANBUL'U ÇEMBERLİYOR, SÖĞÜTLÜÇEŞME LEVENT ARASINDA EN SON TEKNOLOJİ OLAN 'DENİZALTI YÜZERTÜNEL' SİSTEMİYLE METRO 'RİNG' OLARAK TAMAMLANIYOR. SEN YOĞUN SEYAHAT AKSINDA RAHATLAMA OLUYOR, SÖĞÜTLÜÇEŞME DEN DOĞRUDAN LEVENT İSTİKAMETİNE ULAŞILIYOR. ÜSKÜDAR VE BEŞİKTAŞTA DURAKLAR VAR. YÜZER TÜNELDEN ARAÇLAR DA GEÇEBİLİYOR, KÖPRÜLER DESTEKLENİYOR VE YEDEKLENİYOR.

OFFSHORE PETROL PLATFORMLARI TEKNOLOJİSİNİN GELİŞİMİNE PARALEL OLARAK SUYUN KALDIRMA GÜCÜNE DAYALI ŞAMANDIRA SİSTEMLER ÖNE ÇIKTI. DEPREM RİSKİ YOK, EKONOMİK VE HIZLI. NORVEÇ HOGSFJORD, ABD LAKE WASHİNGTON DA BU SİSTEMDE GEÇİŞLER ETUD EDILIYOR.
SUYUN ORTASINDAN GEÇTİĞİ İÇİN GİRİŞ ÇIKIŞ RAMPALARI DÜZE YAKIN OLUYOR, DİBE İNMİYOR, TÜNELE GİRMEK İÇİN ÇOK UZAKLARA GİTMEK GEREKMİYOR, TÜNEL KISALIYOR, İSTENİRSE HEMEN KIYIDAN GİRİŞ ÇIKIŞ OLABİLİYOR. İKİ UÇTA BÜYÜK OTOPARKLAR YAPILIYOR. 3. KÖPRÜ ERTELENİYOR. ARAÇ-METRO ENTEGRE OLUYOR. 'PARK ET METROYA BİN' SİSTEMİ KURULUYOR..


DENİZALTI YÜZERTÜNEL İN ARTILARI
.BOĞAZ SILUETI BOZULMUYOR
.ANADOLU AVRUPA ARASI EN YOĞUN SEYAHAT AKSI RAHATLIYOR
.ÇOK AMAÇLI, HEM METRO HEM ARAÇLAR GEÇİYOR
.SÖĞÜTLÜ-LEVENT-YENİKAPI METRO RİNG SEFER OLUŞUYOR
.DİBE OTURMADIĞI İÇİN TÜNEL BOYU KISA,.GİRİŞ ÇIKIŞ KIYIYA YAKIN OLABİLİYOR
.TÜNELİN GİRİŞ VE ÇIKIŞINDA UZUN RAMPALAR OLMUYOR
.ALARM / BÜYÜK BAKIM GİBİ DURUMLARDA BOGAZİÇİ KÖPRÜSÜNÜ YEDEKLİYOR
.KÖPRÜ GİDİŞ YÜZER TÜNEL GELİŞ OLABİLİYOR
.ŞAMANDIRA SİSTEMİ DEPREMDEN ETKİLENMİYOR


 « Gerı